Parolamı Unuttum
Lütfen mesajlarımızı yazarken yazım kurallarına uymaya ve Türkçemizi düzgün kullanmaya özen gösterelim.
Locto
 Türkiye'nin Flüt Sitesi Flütçü.Net - Forum » Flüt » Flüt Marka ve Modelleri » Locto
Mesaj icon Konu: Karşılaştırma: Locto CNF8001 ile Yamaha YFL211 Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
Volkan
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Site Doktoru

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2722
Alıntı Volkan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11.06.09 Saat 17:11
Orjinalini yazan: sanem_eda

locto211 için ne diyosunuz ?? onu düşünüyodum ama keylan müzikevi ndeki görevli bunu hiç önermediklerini bunun içinde satmadıklarını söyledi. :s. fikir alabilir miyim

Eda, eğer ciddi olarak flütle ilgilenmeyi, flütten keyif almayı istiyorsan ucuz flütlerden uzak dur. Ucuz bir flütle senin düzgün uygulama yapmana rağmen flütün problemleri nedeniyle başarısızlık hissine kapılman ve flütten soğuman gibi bir olasılık var. İyi bir flüt biraz pahalı, evet, ama buna değer. Ben hem Locto hem Yamaha 211 kullanmış biri olarak aradaki farkın ne kadar büyük olduğunu gördüm. Eğer böyle olduğunu bilseydim hiç acele etmez, bütçemi ayarlayıp Yamaha alırdım daha en başından.

Her zaman söylediğim gibi, ikinci el, temiz ve sağlıklı durumda bir Yamaha 211, yeni ucuz bir flütten daha iyidir.

BKMüzik'te Ashton diye bir marka var, onun için deneyenlerden olumlu görüş çıkmıştı. Fiyatı sanıyorum daha uygun. Flüt almaya flüt çalmayı bilen biriyle gitmeye çalış, deneyerek al.

Düzenleyen Volkan - 12.06.09 Saat 04:13
IP
sanem_eda
Flütçü
Flütçü
Simge

Gönderilenler: 138
Alıntı sanem_eda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11.06.09 Saat 17:29
210 liralık locto için zor ikna ettim ailemi. :s şimdi bunun üstüne kolay kolay çıkabileceğimi sanmıyorum :(
IP
Volkan
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Site Doktoru

Alıntı Volkan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11.06.09 Saat 17:52
Almakta acele etme. Atölyeye kadar bekle, atölyede sana iki flütü de çalarak aradaki farkı göstermeye çalışırım.

Maalesef pek çok şeyde olduğu gibi kalite için bir bedel ödemek gerekiyor.
IP
sanem_eda
Flütçü
Flütçü
Simge

Alıntı sanem_eda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11.06.09 Saat 17:57
ashton FL10 için ne diyorsunuz ? sitedeki başka bir arkadaş önerdi. ?
IP
Volkan
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Site Doktoru

Alıntı Volkan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11.06.09 Saat 17:58
Orjinalini yazan: sanem_eda

ashton FL10 için ne diyorsunuz ? sitedeki başka bir arkadaş önerdi. ?

Ben de iyi şeyler duydum hakkında. Ama denemedim ve görmedim.
IP
sanem_eda
Flütçü
Flütçü
Simge

Alıntı sanem_eda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11.06.09 Saat 18:03
atölye bir an önce belirlense de kesin bir karara varsam
IP
bisikletci
Flütçü
Flütçü

Gönderilenler: 207
Alıntı bisikletci Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12.06.09 Saat 09:30
Ashton fl10 u ben kullanıyorum ama diğer marka flütlerden hiçbirini üflemedim, yorum da yapamıyorum. Eminim kaliteli bir flütün yerini hiç bir şey tutmaz... (Çok yakında bir yamaha flüt alacağım. Şu an ashton bazen yıldırıyor beni. tabi, flüt mü buna sebep oluyor, ben mi, bilemiyorum.)

Kaliteli olmayan bir flütle öğrenmeye başlamanın olumsuz yanı,  öğrenme sürecinde sorunları flüte mi yoksa kendinize mi bağlayacağınız (üstteki paragrafta gördüğünüz gibi) . Flüte bağlamak kolay ve güven koruyucu. :)) Çalışmaya ve kendinize bağlamak zor olan ve güveninizi zorlayıcı. 

Ben ashton fl10 flütü 375 liraya almıştım. İnternette daha ucuza satılan yerler de var. 

Flüt epeyce zorlayıcı bir enstrüman. Bırakmalar olabilir, çok paralar yatırılmış bir flüt de ziyan olur. Bence şu iyi bir yol olabilir: ikinci el bir flütle başlamak, flütü seveceğinizden emin olduktan sonra da iyi bir flüt almak. 

Bunun da kötü bir yanı var: İyi flütle flüt çalmaya devam etme olasılığınız yüksek. Çabalarınız, çalışmalarınız hemen karşılığını verir, demoralize olmadan siz flütçü olma yolunda emin adımlarla ilerlersiniz.

İşi zorlaştırdım gibi. :) Kolaylaştıralım. Bence flüt öğrenmek istiyorsanız, şu an bütçeniz yetiyorsa iyi sıfır bir flüt almanız, bu olmuyorsa, ikinci el bir flüt almanız, bu da yetmiyorsa, hiç düşünmeden, gönül rahatlığıyla ashton fl10 ya da benzeri bir flüt almanız.

Düzenleyen bisikletci - 12.06.09 Saat 20:31
IP
tt2000
Flütçü
Flütçü
Simge

Gönderilenler: 92
Alıntı tt2000 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12.06.09 Saat 10:53
İlk flütümü çok spontane bir şekilde almıştım. Tünelde gezerken bir tane gördüm, satıcı da tavsiye edince aldım, 220 TL ye no name bi flüttü... Gayet de güzel sesi vardıaslında, sonrasında tuşu bozulunca Yamaha YFL211 aldım. Bu arada tabi flütt ile bişeyler yapabileceğimi görmüştüm ki 1200 TL yi o flüte yatırabildim. Yamaha nın endonezya malı olması dezavantaj oldu tabi, bilmeden yaptığım bi hataydı. Sonrasında deneyerek gördüm ki japon ile endonezya arasında dağlar kadar fark var. Şimdi değiştirmek istiyorum, japon üretimi 211 almayı düşünüyordum ama biraz daha sabredip 361 gibi bir model almak daha mantıklı geliyor şimdi.
Sonuç itibariyle birşeyler yaptıkça ucuz flütler zamanla tatmin etmemeye başlıyor ve daha iyisini arzuluyorsunuz. Ama yapabileceklerinizi görmek açısından ucuz flütle başlamak doğru olabilir...
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Reklamlar