Parolamı Unuttum
Lütfen mesajlarımızı yazarken yazım kurallarına uymaya ve Türkçemizi düzgün kullanmaya özen gösterelim.
Flüt Eğitimi
 Türkiye'nin Flüt Sitesi Flütçü.Net - Forum » Flüt » Flüt Eğitimi
Mesaj icon Konu: İlk Flütünüzü Almadan Önce Mutlaka Okuyun Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   6 Sonraki >>
Yazar Mesaj
crow
Misafir
Misafir
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 62
Alıntı crow Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30.12.09 Saat 19:44
Ben Yamaha yfl-281 aldım. Delikli flüt, çok memnunum ve çok zevkli. Ama şöyle bir şey var, ben yfl-271 almak istiyordum onda "mi mekanizma" var. Yani daha kapsamlı zaten yfl-281 den düşük model olmasına rağmen daha pahalı. Ama bulamadım birazda sabırsızca davrandım 1 aya gelir dediler bekleyemedim. yfl-281 i ben 1400 liraya aldım tavsiye ederim ama durumun müsaitse yfl-271 al bence :)
IP
nefesliuzmanı
Flütçü
Flütçü
Simge

Gönderilenler: 8
Alıntı nefesliuzmanı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04.01.10 Saat 16:58
merhaba...internetten flüt almak oldukça riskli ...bence servisi olan bir mağazaden almak daha akıllıca hem faturasını da mutlaka alın...biraz ucuz olsun diye fatura almazsanız... en küçük arıza yaptığında onarım ücreti ödemek zorunda kalırsınız...Garantisi olmaz.....Uzmanına danışarak almak en akıllıca....Ücretsiz danışabileceginiz Kişi MSGSÜ konservatuvarında çalışan Ali Topçuer dir...kons tel: 0212 260 10 50 santral dır...Bol şanslar..
uzman görüşü
IP
Darkguard
Flütçü
Flütçü

Gönderilenler: 4
Alıntı Darkguard Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02.05.11 Saat 23:55
merhaba yeni flüt almayı düşünüyorum fakat ınternetten baktıgımda bırcok marka var ve ne ne degildir bilemiyorum yamaha alacak kadar bir bütcem yok max 400 liralık birsey düşünüyorum yamaha değil de onun bır ıkı derece altında bır marka onerir misiniz cunku suan conductorum var ve bana kafayı yedirttırıyor
IP
Salih
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Atölye Müdürü

Gönderilenler: 2335
Alıntı Salih Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03.05.11 Saat 00:20
Keylan Müzik'ten Trevor James'in başlangıç modellerini alabilirsiniz.
IP
Darkguard
Flütçü
Flütçü

Gönderilenler: 4
Alıntı Darkguard Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03.05.11 Saat 00:42
İzmirde nerden bulabilirim ve o kadar da baslangıc seviyesi değil de biraz daha üzeri bulamazmıyım 400 e
IP
Salih
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Atölye Müdürü

Gönderilenler: 2335
Alıntı Salih Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03.05.11 Saat 00:47
Keylan'dan internet yoluyla alışveriş yapabilirsin.
Eğer daha iyi bir flüt istiyorsan 2.el alabilirsin. Onda da dikkatli olmalısın. Temiz bir flüt olmalı. 2.el için de Keylan yardımcı olabilir sanıyorum.
IP
Guests
Misafir
Misafir

Alıntı Guests Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04.05.11 Saat 19:31
2.el temiz bir flüt içine sinmeyenler için trevor james gerçekten iyi bi tercih gibi geldi bende bi ara trevor almaya niyetlendim çünkü sesi güzel ve keylan gerçekten trevor james için kolaylık sağlıo kampanyalı recital flüt fiyatını 2400 dolardan 1600 e çekip indirimli fiyata %10 indirimde uyguluodu keylandaki begüm hanımın söylediğine göre recital flütlerini üniversitelerde denetmişler ve fiyatın bu flütler için çok düşük olduğunu söylemişler hala mailleşmelerimiz duruo neyse. ben yardımcı olmak için bi kaç bildiğim öğrendiğim şeyi paylaşayım.
keylandan aldığım flüt fiyatları listesinde trevor j. james başlangıç flütlerinden
vivace by kuroshi modeli için 376 dolar istiolardı
ve 2010 yılında kalite ödülü almış, bi başka başlangıç flüdü olan
10xMkII-3011E için 565.3 dolar istiyorlardı keylan ayrıca şöyle bişide yapıo öğrenciyseniz %5, peşin %5 olmak üzere %10 indirim yapıo. yalnız ufak bi uyarım var bu fiyatlar 2 hafta kadar önce gönderilmiş listeden seçtiklerim keylandan son gelen maile göre 1-2 ay içinde flütlerin fiyatları tekrar düzenlenecekmiş ve %3-5 arası bi fiyat artışı söz konusu olacakmış. elimde flüt fiyatları listesi var en azından keylanın uyguladığı flüt fiyat listesi merak eden olursa bana özel mesajla mail adresinizi bırakırsanız mail olarak gönderebilirim yada [email protected] msn adresim ekleyebilirsiniz.
IP
runaway76
Flütçü
Flütçü
Simge

Gönderilenler: 162
Alıntı runaway76 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06.05.11 Saat 00:02
Arkadaşlar merhaba,
Pearl marka Quantz serisi mi mekanikli , delikli bir flüt almak istiyorum. Pearl marka bu tarz flüt kullanan veya çevresinde kullanmış olan varmı?
IP
aLoneFLuTe
Flütçü
Flütçü

Gönderilenler: 397
Alıntı aLoneFLuTe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06.05.11 Saat 01:46
Merhaba RunaWay76 ben Pearl 525 Re Kullanıyorum. Flütümden o kadar memnunum kii pearl kalitesi işçiliği kısacası herşeyiye dört dörtlük bir flüt. Türkiyede Keylan Müzik distribütorlüğünü yapıyor ordan güvenle alabilirsin :) Kesinlikle tavisye ediyorum :)  

Bağlantıları Yalnızca Üyelerimiz Görebilir Lütfen Üye Olun Ya Da Üyelik Bilgilerinizle Giriş Yapın  bu linkte biraz bilgi vermiştim ve bir iki fotoğraf koymuştum :)

Düzenleyen aLoneFLuTe - 06.05.11 Saat 12:47
IP
Guests
Misafir
Misafir

Alıntı Guests Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06.05.11 Saat 02:05
araştırmalarımda quantz serisi hakkında iyi yorumlar düşünceler olmadığını gördüm alınacaksa dolce veya elegante alınmalıymış yani bu söylediklerimden pearl kötüdür çıkmasın bende pearl flüt kullanıorum ama quantz almak yerine elegante modelini tercih ettim pearlün sesi gerçekten alonefluteün söylediği gibi ben ilk duyduğumda çok etkilenmiştim pearl 665 için 1300 euro istiyordu keylan müzik b foot jointli quantz iki seriden oluşuo 665 ve 765 olmak üzre ayrıca bunların coda versionlarıda var ambişür 10k altın d roller c triller key 665 coda versionu sadece usa için tasarlanmış ancak 765in coda versionu sipariş edilebiliomuş 1300 euro ancak b yerine c foot join alırsan bi 100 euro kadar düşüodu fiyat bunun üzerine %10 indirim uyguluolardı ama daha öncede yazdığım gibi %3-5 lik bi değişiklik söz konusu olacakmış.665-765 in 695 ve 795 ten farkları handmade, forza emboucher olması ayrıca tone holes quantz serisinde mevcut deil 665 quantzın sadece headjoin kısmı gümüş 765 in mekanizması hariç diğer yerleri gümüş. fiyatlarını 3 aşağı 5 yukarıda söyleyeyim sana 1300 665 RBE 1900 695 RBE Euro cinsinden...Bende flüdümü AloneFlute güvenerek almıştım :D daha doğrusu ondan etkilenerek araştırmaya başlamıştım :) sitelerde top flutes best flutes gibi bölümler var ve başlangıç üstü için 665 pearl flüt tavsiye ediliodu sadece pearl değil tabi ki top5 olarak ayarlamışlar yamaha jupiter pearl markaları vardı birde azumi.azumi altusun başka bir markası. yine de bazı olumsuz görüşler var mesela tuş mekanizması çok dayanıklı değilmiş gibi ama bu bakım ve kişisel kullanımla alakalıdır diye düşünüorum james galway nina perlove gibi araştırırken tanıştığım flütistlerinde pearl kullanarak oluşturdukları kayıtlar mevcut yani pearl hiç duyulmamış bi marka kalitesiz bi ürün değil sadece alabiliosan dolce için zorlamanı önermek istedim...

NOT: yukarıda ki yazımda hata yapmışım düzeltmek ve/veya yeni bi cevapta telafi etmektense mesaja bir özür ekleyerek düzenlemek istedim 505 ve 525 serileride quantz modelleri arasındaymış öncelikle bunun için özür dilerim çünkü ben sadece 665 araştırmaya başlamıştım ilk önce bu yüzden dierlerinin quantz serisi olduğunu bilmiyordum ama yeniden kontrol ettiğimde 505 ve 525 te quantz serisi sayılıyormuş.

Düzenleyen Obscuration - 07.05.11 Saat 12:32
IP
<< Önceki Sayfa   6 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma