Parolamı Unuttum
Lütfen mesajlarımızı yazarken yazım kurallarına uymaya ve Türkçemizi düzgün kullanmaya özen gösterelim.
Yabancı Flütçüler
 Türkiye'nin Flüt Sitesi Flütçü.Net - Forum » Flüt » Ünlü Flüt Sanatçıları » Yabancı Flütçüler
Mesaj icon Konu: Ian Anderson Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
H.BARIŞ
Flütçü
Flütçü

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 12
Alıntı H.BARIŞ Cevaplabullet Konu: Ian Anderson
    Gönderim Zamanı: 09.06.08 Saat 03:01

Ian Scott Anderson (d. Bağlantıları Yalnızca Üyelerimiz Görebilir Lütfen Üye Olun Ya Da Üyelik Bilgilerinizle Giriş Yapın Bağlantıları Yalnızca Üyelerimiz Görebilir Lütfen Üye Olun Ya Da Üyelik Bilgilerinizle Giriş Yapın, Bağlantıları Yalnızca Üyelerimiz Görebilir Lütfen Üye Olun Ya Da Üyelik Bilgilerinizle Giriş Yapın, Bağlantıları Yalnızca Üyelerimiz Görebilir Lütfen Üye Olun Ya Da Üyelik Bilgilerinizle Giriş Yapın), Bağlantıları Yalnızca Üyelerimiz Görebilir Lütfen Üye Olun Ya Da Üyelik Bilgilerinizle Giriş Yapın doğumlu ingiliz şarkıcı, söz yazarı, gitarist ve flütçü. Bağlantıları Yalnızca Üyelerimiz Görebilir Lütfen Üye Olun Ya Da Üyelik Bilgilerinizle Giriş Yapın adlı rock grubunun başı olarak tanınmaktadır.

Özgün olmayı başarmış ender sanatçılardan biridir ve tek bir tümceyle rock grubunun çılgın, tek ayağı üzerinde, uzun sakallı flütçüsü olarak tanımlanabilir. Jethro Tull'ın Bağlantıları Yalnızca Üyelerimiz Görebilir Lütfen Üye Olun Ya Da Üyelik Bilgilerinizle Giriş Yapın'den sonra büyük destekçisi oldu. Az sayıda solo çalışmaya sahiptir.

Anderson flüt konusunda kendi kendisini yetiştirmiş, tarzı, çoğunlukla dil vuruşunu da içeren ve ara sıra şarkı söyleyen ya da mırıldanan (hatta bazen öfke belirten) bir ses geliştirmiştir. Çalarken Bağlantıları Yalnızca Üyelerimiz Görebilir Lütfen Üye Olun Ya Da Üyelik Bilgilerinizle Giriş Yapın'ten etkilenmiş ve bir besteci olarak açık bir şekilde kendi seslerini çeşitli stiller deneyerek çok başarılı bir şekilde kaynaştırmıştır (folk, caz, blues, rock ve pop). Şarkı sözlerinin çoğunlukla karışık olması, grubunun bilinirliğini artırdı. Bestelerinde çoğunlukla ele alınan konular alaycı, kinayeli ve birçok absürd, kendi yarattığı kurallardan oluşur (Sossity, You're a Woman, Hymn 43; Thick as a Brick).

Anderson'ın şarkı sözleri genelde farklı tema ve motifleri bir arada toplamaktadır. Örnek olarak Bağlantıları Yalnızca Üyelerimiz Görebilir Lütfen Üye Olun Ya Da Üyelik Bilgilerinizle Giriş Yapın, Bağlantıları Yalnızca Üyelerimiz Görebilir Lütfen Üye Olun Ya Da Üyelik Bilgilerinizle Giriş Yapın, fantastik (The Minstrel in the Gallery, Jack-in-the-Green, Broadsword and the Beast). (Old Black Cat, Rocks on the Road). Bağlantıları Yalnızca Üyelerimiz Görebilir Lütfen Üye Olun Ya Da Üyelik Bilgilerinizle Giriş Yapın fotoğraf makineleri toplamaya başladığı bir anekdot olarak anlatılır. Ayrıca akustik ve Bağlantıları Yalnızca Üyelerimiz Görebilir Lütfen Üye Olun Ya Da Üyelik Bilgilerinizle Giriş Yapın, Bağlantıları Yalnızca Üyelerimiz Görebilir Lütfen Üye Olun Ya Da Üyelik Bilgilerinizle Giriş Yapın, Bağlantıları Yalnızca Üyelerimiz Görebilir Lütfen Üye Olun Ya Da Üyelik Bilgilerinizle Giriş Yapın, Hammond orgu, davul, klavye, trambon, armonika, ıslık ve keman gibi birçok enstrüman çalmaya oldukça yatkındır.

Bağlantıları Yalnızca Üyelerimiz Görebilir Lütfen Üye Olun Ya Da Üyelik Bilgilerinizle Giriş Yapın
Bağlantıları Yalnızca Üyelerimiz Görebilir Lütfen Üye Olun Ya Da Üyelik Bilgilerinizle Giriş Yapın
Bağlantıları Yalnızca Üyelerimiz Görebilir Lütfen Üye Olun Ya Da Üyelik Bilgilerinizle Giriş Yapın Konseri (Nisan 2006)

Anderson ayrıca 43 adet Bağlantıları Yalnızca Üyelerimiz Görebilir Lütfen Üye Olun Ya Da Üyelik Bilgilerinizle Giriş Yapın çifliğinin de sahibidir her ne kadar 1990'larda çoğunu satmış olsa da. Anderson hiçbir zaman sürücü ehliyeti almamıştır.

Bir damar hastalığı geçirmiş, hayatta kalmayı başarmış ve halka hizmet için bu hastalık hakkında duyurular yaparak haberdar etmiştir.

http://www.iananderson.com/

www.muzikegitimcileri.com
www.harunbaris.blogspot.com
IP
smggzy
Flütçü
Flütçü
Simge

Gönderilenler: 7
Alıntı smggzy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26.05.09 Saat 11:22
idolüm desem çok mu iddİALI olur :D
www.yanflutcuyuz.com
IP
crow
Misafir
Misafir
Simge

Gönderilenler: 62
Alıntı crow Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22.12.09 Saat 20:33
çok idalı olmaz tabiki. buraya konsere geldiğinde gitcem önünde secdeye kapancam tapıncam orda hacı olcam :D
IP
köhler
Flütçü
Flütçü
Simge

Gönderilenler: 247
Alıntı köhler Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22.12.09 Saat 22:58
Konserini izlemiş biri olarak rock tarihinin büyük isimlerinden biri diyebilirim. Fakat tekniği farklı. Yeni başlayanlara onun gibi çalmayı tavsiye etmiyorum çünkü yanlış öğrenmenizi istemem flütü.

Bourree -  Bach'ın parçasına yaptıkları düzenleme çok hoşuma gitmiştir her zaman

http://www.youtube.com/watch?v=URMmUpqt-Pc

Düzenleyen köhler - 23.12.09 Saat 09:59
...
IP
crow
Misafir
Misafir
Simge

Gönderilenler: 62
Alıntı crow Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22.12.09 Saat 23:22
ben flüt çalmaya başladıktan 4 yıl sonra keşfettim jethro tull i yanlış öğrenmedim ama kurbağa dilini bilmiyodum ondan öğrendim mesela. İan Anderson candır yaa :D Bourree çaldım ama onun kadar iyi çalmam mümkün deil tabiki daha..
IP
hal_gunhan
Flütçü
Flütçü
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı hal_gunhan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24.11.10 Saat 15:32
Tek Kelimeyle; Flütlerin Efendisi
haluk günhan
IP
Smyrna35
Flütçü
Flütçü
Simge

Gönderilenler: 92
Alıntı Smyrna35 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08.02.11 Saat 21:34
  25 Mart'ta  Haliç Kongre Merkezi'ndeler. Biletler Biletix'ten satışa çıkmış bile. İLgili arkadaşlara duyurlur. :) 
''Müziksiz bir hayat hatadır'' Nietzsche
IP
selinntekin
Flütçü
Flütçü
Simge

Gönderilenler: 11
Alıntı selinntekin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09.03.11 Saat 01:40
26 mart 2011 ankara anadolu gösteri merkezinde bir gösteri düzenleyecek. bilgilerinize :)
IP
iananderson17
Flütçü
Flütçü
Simge

Gönderilenler: 6
Alıntı iananderson17 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11.01.12 Saat 15:29
ben flüte başladığım sene tanıdım jethro yu..iyi ki de tanımışım..ian anderson dünyada tektir bence..bütün parçalarını ve sololarını çalmak son derece keyifli..
IP
Mustafa
Site Yetkilisi
Site Yetkilisi
Simge
Orkestra Şefi

Gönderilenler: 1086
Alıntı Mustafa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11.01.12 Saat 15:40
Kayıtlarınızı dinlemek isteriz o zaman :)
Flüt: Yamaha YFL 311
http://projeK.4shared.com
http://mustafasa.4shared.com
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme