Parolamı Unuttum
Lütfen mesajlarımızı yazarken yazım kurallarına uymaya ve Türkçemizi düzgün kullanmaya özen gösterelim.
Kurallar (Kilitli Forum Kilitli Forum)
 Türkiye'nin Flüt Sitesi Flütçü.Net - Forum » Genel » Kurallar
Mesaj icon Konu: Flütçü.net forum kullanım kuralları Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
administrator
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Kayıt Tarihi: 16.07.07
Konum: Turkey
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 29
Alıntı administrator Cevaplabullet Konu: Flütçü.net forum kullanım kuralları
    Gönderim Zamanı: 17.07.07 Saat 00:34
flütçü.net forum kullanımıyla ilgili bazı kural ve kısıtlamalar şu şekildedir:
 
1. Flütçü.net sitesinin hedefi müzikle ve de özel olarak flütle her seviyeden ilgilenen kişileri bir araya getirmek ve flütle ilgili paylaşımlarda bulunulmasını sağlamaktır.
 
2. Flütle ve daha genel ele alırsak müzikle doğrudan ya da dolaylı ilgisi olmayan konu ve mesajlar Sohbet forumunda açılmalıdır. Aksi halde bu konu ve mesajlar uyarıya gerek görülmeden forum yöneticileri tarafından Sohbet forumuna taşınabilecek ya da silinebilecektir.
 
3. Her türlü kötü sözcüklerin, kaba ifadelerin, ahlak dışı ifadelerin kullanımı yasaktır. Bu tür ifadeler içeren mesajlar silineceği gibi mesaj sahipleri de üyelikten çıkartılacaktır. flütçü.net'te huzurlu ve keyifli bir paylaşım ortamı sunulması esastır. Buna aykırı davranışlara hoşgörü ile yaklaşılmayacaktır.
 
4. Siteye resim ya da video yüklemek mümkün değildir. Bunun yerine çeşitli sitelerde yüklü durumda olan resimler ve videoların adresleri mesajda verilmelidir. Bu kısıtlamanın ileride giderilmesi planlanmaktadır.
 
Resim yüklemek için  Bağlantıları Yalnızca Üyelerimiz Görebilir Lütfen Üye Olun Ya Da Üyelik Bilgilerinizle Giriş Yapın ya da Bağlantıları Yalnızca Üyelerimiz Görebilir Lütfen Üye Olun Ya Da Üyelik Bilgilerinizle Giriş Yapın  sitesi kullanılabilir.
Video yüklemek için Bağlantıları Yalnızca Üyelerimiz Görebilir Lütfen Üye Olun Ya Da Üyelik Bilgilerinizle Giriş Yapın sitesi kullanılabilir.
 
5. Başka sitelerden ya da kitaplardan yapılan alıntılarda mesajın sonunda kaynak belirtilmesi rica olunur. Telif hakkı konusunda sorun olmayacak olsa bile kaynak belirtmek en azından alıntılanan eserin sahibine saygılı bir davranış olacaktır.
 
6. Mesajlarda Türkçe yazım ve konuşma kurallarına azami özen gösterilmelidir. Günlük konuşmalarda kullanılabilen bazı kaba ifadeler mesajlarda kullanılmamalıdır.
 
7. Teknik terim ve açıklamalar için çok zorunlu olmadıkça mesajlarda Türkçe dili kullanılmalıdır. (Yabancı dilde site ya da belgelerden yapılan alıntılar için bu kural geçerli değildir).
 
8. Konu başlıklarında ve mesajlarda tamamen BÜYÜK HARF kullanımı Internet ortamında kabalık olarak görülmektedir. Tamamı BÜYÜK HARFlerden oluşan başlıklar ya da mesajlar yazılmamalıdır.
 
9. Üyelik sırasında kabul ettiğiniz diğer kurallar aşağıdadır. Bu kurallara uyulması zorunludur. 
 
İyi forumlar, güzel paylaşımlar.
 
Flütçü.net Yönetimi
 
--------------------------------------------------------------------------------------
 
ÜYELİK SIRASINDA KABUL EDİLEN GENEL KURALLAR

Tehdit edici, küfürlü, müstehcen, kaba, nefret dolu yada çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak kesinlikle yasaktır. Yazdığınız her türlü mesajdan yalnızca siz sorumlu sayılırsınız. Forum Yöneticileri bu konuda hiçbir sorumluluk üstlenmez.

Forum kurallarına uymayan mesajlar hiçbir ayrım gözetmeksizin silinir. Foruma mesaj yazarken lütfen forum kuralları dahilinde mesajlar yazmaya çalışın aksi takdirde mesajlarınız hiçbir uyarıda bulunulmadan silinir. Daha fazla bilgi için Forum Yöneticileri ile irtibata geçin.

1)Forumlarda kişi veya firmaların onurlarını zedeleyecek hakaret, küfür vs. içeren mesajları yazmak kesinlikle yasaktır.

2)Forumdaki bir kullanıcıyı bir konuda bilgisi olmadığı veya az bilgisi olduğu için veya bir konuda hatalı bilgi verdiği için suçlayıp hakaret edemezsiniz, polemik ve harareti yüksek atışma/tartışmalara girişemezsiniz. Böyle durumlarda lütfen olaya kibarca yaklaşın.

3)Forumlarda cevabı önceden verilmiş soruları forum içerisinde aramadan gereksiz mesajlar yazıp forumda gereksiz bir karmasa yaratanlar önce uyarılıp ardından gerek görülürse forumdan uzaklaştırılacaktır. Böyle bir olaya düşmemek için forumun ARAMA özelliğini kullanınız.

4)Ayni başlığı birden fazla konu altında açamazsınız. Bununla beraber lütfen konu başlıklarına dikkat ediniz. Dikkat çekici konu başlıkları seçmek yasaktır.Konuyu anlatan başlıklar seçmeye özen gösteriniz. Buna benzer olaylarda konu silinir,gerektiğinde üyelik iptal edilebilir.

5)Forumda dil, din, ırk ve siyaset hakkında tartışma yapmak kesinlikle yasaktır,siyasi yazılarınızı siyasi içerikli forumlara üye olarak o forumlarda dile getirebilirsiniz, forumu siyasi propaganda için kullananların üyelikleri iptal edilir.

6)Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Konu baslıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçmeniz gerekiyor. Yardim, lütfen,acil kişiye özel gibi başlıklar derhal silinecektir.

7)Forum bilgi paylaşım merkezi olduğu için gereksiz-kişisel tartışmalara-atışmalara girmek yasaktır. Forum birbirinize meydan okuyacak bir yer değildir. Hakaret vb. sözcükler içermese bile mesajlarınızla gerginlik, saygısızlık, kavga, meydan okuma vs. bir ortam oluşturmanız hoşgörüyle karşılanmayacak, mesajlarınız uyarıya gerek görülmeden silinebilecektir.

8)Başkasına ait kişisel bilgiler yayınlamak yasaktır. (telefon numarası e-posta adresi v.b.)

9)Forum görevlileri forumdaki yetkili kişilerdir. Forum görevlilerine hakaret, küfür vs. kesinlikle yasaktır.

10)Yöneticiler her yazılan mesajı kontrol edemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.

11)Yöneticiler siteden sorumlu kişilerdir. Gereksiz tartışmalara girmek yasaktır. Forumlarda yöneticilere dolaylı yoldan sataşmak,üyelik iptalinize neden olabilir. Sorunlarınızı yöneticilerin özeline mesaj atarak çözünüz.

12)Forumlarda üyeler arasında yapılan link ve program paylaşımında,bilgisayarınızda oluşabilecek problemlerden kullanıcılar sorumludur. Bu yolla program indiren kullanıcılar bir virüs tarama programını muhakkak kullanmalılardır. Aksi halde site yönetimi sorumluluk kabul etmez.

13)Kategorilerde açtığınız konularda , daha sonraki günlerde de ekleme yaparsanız, ayni forumu kullanırsanız, forum kirliliğini önlemiş oluruz. Buna benzer olaylarda bu kurala uyulmaz ise yöneticiler forumu temizleme yetkisine sahiplerdir.

14)Foruma konunuzu yazdıktan sonra, lütfen forumu yukarılarda tutmak için konu ile alakasız yazılarla eklemeler yapmayınız. Bu tip eylemlerde, forum uyarı yapılmadan silinecektir. İlk mesajınızı dikkatli yazınız, ekleme yapmak isterseniz "düzenle" ile yazınızı düzeltebilirsiniz.

15)Bu forumda bulunarak tüm forum kurallarını kabul etmiş sayılırsınız. Forum kuralları haber vermeksizin değiştirilebilir.

16)Forum genelinde yazılan yazılardan yazı sahipleri sorumludur, web sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmez.

17)Herhangi bir nedenle forum üyeliğinden ayrılmak isterseniz, yazmış olduğunuz mesajların silinmesini hiçbir şekilde isteyemezsiniz. Üyelikten ayrılmak için yapacağınız tek şey kibarca siteyi terketmek olacaktır.


Düzenleyen volkan - 23.12.07 Saat 13:01
flütçü.net - Türkiye'nin Flüt Sitesi
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Reklamlar

Türkiye'nin Flüt Sitesi - flütçü.net © 2007-2017

Ana Sayfa : Site Hakkında : Destekleyenler : Reklam : Yardım : İletişim